Čištění studní

Bylo by hrozně fajn kdyby kopaná studna byla bezúdržbová. Bohužel tomu tak není. Neudržovaná, nečištěná studna má velký vliv na kvalitu vody a tím i na naše zdraví. To ovšem není jediný negativní faktor. Zanedbaná studna ohrožuje také funkčnost čerpadla a zkracuje jeho životnost.

Do studny se postupem času dostane listí, hmyz a další nečistoty. Dochází k jejich rozkladu a tím kontaminaci vody. Pokud se studna nečistí dlouhodobě, může dojít k ucpání přívodu vody. Voda se tak odkloní a studna ztratí přítok. 

Doporučuji kopanou studnu čistit po cca 5 letech. Jedná se ale jen o doporučení. Je nutné udělat obhlídku pro určení přesnějšího času.


Zjistím od Vás co nejvíce informací o studni. Nechám si zaslat foto, případně přijedu osobně. Všechny získané informace zpracuji a připravím cenovou nabídku včetně možného termínu. Termíny vždy dodržuji.


Nejčastěji se jedná o oblast Poběžovicka, Domažlicka, Horšovského Týna apod. Nemám ale problém přijet vyčistit Vaší studnu po celém Plzeňském kraji. Jak probíhá samotné čistění studny


Zjistím od Vás co nejvíce informací o studni. Nechám si zaslat foto, případně přijedu osobně. Všechny získané informace zpracuji a připravím cenovou nabídku včetně možného termínu. Termíny vždy dodržuji.

V případě, že se na čištění dohodneme bude následovat tento postup:

 1. Přijedu v domluvený termín
 2. Zkontroluji a případně vyndám stávající čerpadlo
 3. Zkontroluji cele vedení vody
 4. Zkontroluji skruže či kamenné vyložení
 5. Studnu kompletně vyčistím moderní technikou a prostředky


Nejčastěji se jedná o oblast Poběžovicka, Domažlicka, Horšovského Týna apod. Nemám ale problém přijet vyčistit Vaší studnu po celém Plzeňském kraji. 

Čištění obsahuje

 • Umyji nadzemní část studny
 • Umyji stěny studny 
 • Odčerpám zakalenou vodu
 • Vyberu dno studny, odstraním všechny nečistoty, předměty a podobně
 • Provedu další tlakový oplach
 • Na dno studny umístím oblázky (praný kačírek) pro lepší filtraci vody
 • Provedu kompletní desinfekci celé studny
 • Navrátím horní část do původního stavu

Po kontrole čerpadla a celé sací soustavy mohu navrhnout řešení v případě zjištěných závad. Závady také lze na místě opravit.

Proč si vybrat mě


Jsem u celé zakázky od začátku do konce. Od zjištění stavu, po kalkulaci až po realizaci. Nemusíte tedy jedna s několika lidmi. Čištění probíhá za mé účasti. Na vše si osobně dohlížím. Kvalitně odvedená práce je mou nejlepší reklamou. 

Mám za sebou více jak 100 vyčištěných studní. Zákazníci se na mě obracejí opakovaně. Po vyčištění studny u rodinného domu také požadují vyčištění kopané studny i na chatě.

Kde všude působím


Nejčastěji se jedná o oblast Poběžovicka, Domažlicka, Horšovského Týna apod. Nemám ale problém přijet vyčistit Vaší studnu po celém Plzeňském kraji. Nezávazná poptávka čištění studny

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.